Pousada Sitio Do Guca
Gästerna på hotellet Pousada Sitio Do Guca Curvelo kan besöka Human Sciences of Curvelo Live Museum, som ligger mindre än 10 minuter bort till fots. Gästerna som bor på detta hotell kan parkera sin bil på plats.
Hotellet ligger inom 20 minuters promenad från centrum. Boendet har ett läge inom 3 km från Circuito dos Cristais. Ungefär 15 minuters bilresa från Pousada Sitio Do Guca i Curvelo hittar gästerna Zoológico de Pedras Peter Wilhelm Lund.
Det finns strykjärn med strykbräda, strykutrustning och luftkonditionering samt klädloge och sitthörna i rummen.
När du bor på det här hotellet kan du välja mellan olika matställen i närheten, som Recanto Do Tiziu, som ligger mindre än 350 meter bort, eller Padaria Big Pao på 7 minuters gångavstånd.
- Lokala sevärdheter
- Chamine2,4 km
- Dedo de Gente1,3 km
- Museu da Praca Central e Centro de Exposioes Guimaraes Rosa1,8 km
- Trilhos da Antiga Ferrovia1,8 km
- Capela de Nossa Senhora do Rozario2,4 km
- Cineteatro Virginia1,4 km
- Zoológico de Pedras Peter Wilhelm Lund3,6 km
- Acervo Municipal Newton Paiva1,8 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Wi-Fi
På rummet
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Strykservice
- LCD-TV
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- 🌇
Hur lång tid tar det att ta sig till centrum från hotellet Pousada Sitio Do Guca?
Det tar 20 minuter till fots att komma från hotellet Pousada Sitio Do Guca till centrum. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på hotellet Pousada Sitio Do Guca?
Gästerna på hotellet Pousada Sitio Do Guca måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet Pousada Sitio Do Guca?
Det genomsnittliga priset för ett rum i hotellet Pousada Sitio Do Guca är 61$. För särskild information vänligen kontakta hotellets personal. - ❓
Kan jag hitta en arbetsplats i mitt rum på hotellet?
Ja, arbetsplats finns i vissa rum på hotellet.